Производња намирница које одговарају стандардима здравог живота и исхране одавно је у тренду, али за интересовање које изазива Пчеларски сајам може се рећи да превазилази сва очекивања, па је тако било и ове године.
Државни Пчеларски сајам осмишљен као смотра пчеларства окупио је пчеларе практичаре и произвођаче опреме за пчеларство који су представили своја достигнућа. Сајам је имао изложбени и продајни карактер, а сва опрема и репроматеријали из ове области продавали су се по најповољнијим ценама и условима. Сајам су посетили и пчелари из општине Жагубица, а превоз је обезбидила локална самоуправа.
Посетиоци су имали прилику да виде комплексан продајни, изложбени, образовни, промотивни, привредни и туристички садржај и програм, и да поред меда и других пчелињих производа, по најповољнијим условима набаве комплетну пчеларску опрему и репроматеријал.
„Слатки сајам“ је Међународна манифестација коју организује Савез пчеларских организација Србије.
{videobox}https://www.youtube.com/watch?v=HvFCdKkl_0o{/videobox}